صنعت جهانگردی
صنعت جهانگردی-قسمت اول
2017-10-30
خودرو بی ام و528-اجاره ماشین-اجاره خودرو
اطلاعات کامل خودرو بی-ام-و528
2017-11-01

رنت خودرو چیست و تاریخچه

رنت خودرو چیست

رنت خودرو چیست

 

 

رنت خودرو (rental car) در واقع رنت یک کلمه انگلیسی می باشد که به معنای اجاره است و رنت کار به معنی اجاره خودرو است.  استارت برای اجاره به سال 1906 می رسد.اما رفته رفته شرکت آلمانی Sixt در سال 1912 با 3 اتومبیل برای اجاره تاسیس شد. جو ساندرز از اوماخا، نبراسکا برای اولین بار تنها با یک مدل T Ford وام گرفته در سال 1916 شروع به کار کرد، اما تا سال 1917، شرکت فورد لیندو، 18 مدل Ts را در 10 سنت در هر مایل اجاره کرد. نام شرکت سیستم Saunders Drive-It-Yourself و سپس سیستم Saunders تبدیل شد . تا سال 1926، سوندرز به 56 شهر گسترش یافت. شرکت Saunders توسط Avis در سال 1955 خریداری شد.

یکی از رقبای اولیه Saunders، والتر جاکوبز بود. که اجاره اتومبیل در شیکاگو در سال 1918 با دوازده مدل فورد مدل T باز شد .  این شرکت در سال 1923 توسط جان هرتز خریداری شد.

در بریتانیا، اجاره اتومبیل با Godfrey Davis در سال 1920 تأسیس شد و در سال 1981 توسط Europcar خریداری شد.

این بخش به سرعت در ایالات متحده گسترش یافت؛ در سال 1926 انجمن آمریکایی Driveurself بیش از 1200 نماینده در شیکاگو تشکیل داد.

رشد در سفر پس از جنگ جهانی دوم منجر به ایجاد چندین شرکت بین المللی شناخته شده از جمله شرکت ملی اتومبیل (1947)، Europcar (1949)، پروژه اجاره اتومبیل (1957)، اتوبوس ریز خودرو (1958)، و بودجه اجاره ماشین (1958).

به مرور زمان این صنعت نوپا به یک صنعت حرفه ایی و تخصصی در جهان مشهور شد.در حال حاضر شرکت ها و کمپانی های بزرگی در سطح جهان مشغول این شغل هستند. و با نمایندگی های متعدد توانسته اند خدماتی بسیار خوبی را به مردم ارائه دهند,این خدمات شامل اجاره خودرو با راننده,اجاره خودرو بدون راننده,اجاره خودرو تشریفاتی,اجاره ماشین عروس می شود.

که مشتریان این شرکت ها می توانند با ارائه کارت اعتباری خود خودرو مورد نظرشان را اجاره کنند. و به راحتی به قرار های مهم خود برسند.

شرکت اجاره خودرو بعد از تجربه کردن این صنعت قوانین خاصی را مطرح کرده اند تا بتوانند.مشکلات خود را به حداقل برسانند.

تاریخچه رنت در ایران هنوز مشخص نیست که چه کسانی یا چه کسی رنت خودرو را در ایران شروع کردند و در چه حدی تخصص داشته اند. اما در سال 96 این صنعت بسیار رونق پیدا کرده چرا که آگاهی مردم نسبت به اجاره خودرو بیشتر شده است و همچنین شرکت های اجاره خودرو هم به صورت تخصصی مشغول فعالیت هستند. در حال حاضر چندین شرکت در تهران پایتخت ایران مشغول به فعالیت این صنعت هستند که با افتخار می توانیم اعلام کنیم یکی از موسسات بزرگ اجاره خودرو در تهران موسسه کرایه اتومبیل پارسا می باشد.

رنت خودرو چیست و تاریخچه

parsa

اجاره خودرو پارسا

موسسه کرایه اتومبیل پارسا :

سوالات مطرح شده در زیر نشان دهنده متفاوت بودن ما با دیگر رقبایمان می باشد.

چند شرکت در تهران وجود دارد که مکان مشخصی برای این صنعت دارند ؟

چند شرکت دارای سیستم مدیریت محتوای اجاره خودرو هستند ؟

چند شرکت دارای تیم مشاورین و کارمندان تحویل و تیم تخصصی تعمیرات و فناوری اطلاعات می باشد؟

مهم ترین سوال چه تعداد خودرو را میتوانند با ارائه سند به مشتری نشان دهند ؟

در اینده دلایل تفاوت کمپانی 021rent  را با دیگر رقبا بیان خواهیم کرد

رنت خودرو چیست و تاریخچه

انتهای مقاله/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *